Seeniorlogoteraapia rühma frontaalse tunni kokkuvõte. Kõnearenduse tunni konspekt (vanem rühm) teemal: Frontaalse logopeedilise tunni konspekt vanemas rühmas

Teema: “Kohtude konstruktsioonid”.

Nimisõnade datiiv ainsuses.

Eesmärgid: Õpetage lapsi õigesti kasutama ainsuse nimisõnade daatiivset käändevormi ilma eessõnata, moodustama

Nimisõna daattiivi käändes nimisõnast nimetavas käändes.

Tunni edenemine

Aja organiseerimine.Logopeed jagab pilte individuaalseks tööks ja palub lastel vastata, kellele ta pildi annab. Lapsed moodustavad selliseid lauseid: "Sa annad pildi Svetale (Ira, Tanya, Kolya jne)."

1. Mäng "Kellele neid asju vaja on?"

Logopeedi laual on sentimeeter, nõelad ja niidid, süstal, kalkulaator, lokirullid, osuti jne. Ladumislõuendil on pildid piltidega

erinevate ametite inimesed (õpetaja, kokk, õmbleja, õde jne) - Pärast nimetavas käändes ametite nimede täpsustamist küsib logopeed: “Kellele on vaja sentimeetrit ja nõela ja niiti (osuti, süstal, jne.)?" (Kõik uued sõnad hääldatakse kooris.) Lapsed vastavad küsimusele, tuues esile viimase sõna lõpu, näiteks: "Õmblejal on vaja sentimeetrit."

2. Mäng "Mille üle Petya rõõmustas?"

Logopeed räägib lastele, et ühel poisil, Petjal, oli hiljuti sünnipäev. Petya sai palju kingitusi ja oli nende kõigi üle väga rahul. Logopeed paneb lauale karbist mänguasjad - kaisukaru, roboti, auto, ehituskomplekti jne. Lapsed ütlevad esmalt oma nimed ja siis moodustavad laused - vastused küsimuseleMiks Petya õnnelik oli?Samuti on esile tõstetud viimase sõna lõpp.

3. Daatiivikäände nimisõna lisamine lausesse. Logopeed asetab ladumislõuendile ükshaaval jutupildid ja palub lastel vastata ligikaudu järgmistele küsimustele:

Kellele Lena kirja kirjutab?

Kellele vanaema kampsunit koob?

Kellele Kolja lilli toob?

Keda poiss aitas?

Lapsed moodustavad lauseid, tuues esile viimaste sõnade lõpud.

4. Dünaamiline paus.Lapsed seisavad ringis, keskel on logopeed. Iga kord, kui ühele neist palli visates, palub logopeed sellel lapsel Dunno vead parandada ja öelda õige lause. (Ütleb järgmisi fraase: “Anname kassile heina”, “Kitsele anname liha”, “Anname koerale kaera” jne.) Lapsed püüavad palli kinni ja annavad tagasi logopeedile, ütle õige lause.

5. Mäng "Võlumets".

Logopeed kutsub lapsi maagilisse metsa, kus loomad on sõbrad, üksteisele külla ja juttu ajama. Lastel on laudadel pildid erinevate loomade kujutistega (siil, hunt, mäger, rebane, ilves jne). Lapsed kutsuvad neid.

Logopeed loeb luuletuse:

Õmbleb riideid osavalt ja priiskavalt

Maša on väike rebane õmbleja.

Siis küsib ta: "Kellele rebane riideid õmbleb?"

Lapsed koostavad lauseid iga piltidel kujutatud looma kohta.

Luuletuse teine ​​versioon:

Kokk valab orava

Supp erinevatesse kaussidesse.

Küsimus: "Kellele orav suppi valab?"

Laste koostatud lausetes on loomade nimede lõpp esile tõstetud häälega.

6. Tee kokkuvõteklassid, hinnatakse laste tegevust.


Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

vanema rühma frontaallogoteraapia tundide kokkuvõte üldise kõne alaarenguga lastele.

Vanema rühma frontaallogoteraapia tundide kokkuvõte sidusa kõne õpetamiseks

Tunnid aitavad õppida nimisõnade mitmust, moodustada omadussõnu, kooskõlastada omadussõnu nimisõnadega, arendada verbaalne-loogilist mõtlemist, sidusat kõnet...

Tunni eesmärk: Ideede laiendamine ja selgitamine lasteaias töötavate inimeste elukutsete kohta....


Motyzhenkova Irina Gerasimovna Õpetaja, MADOU lasteaed 334 Kaasani linn Tatarstani Vabariik

1) parandus- ja kasvatuslik:
rikastada ja aktiveerida sõnavara teemal “Transport”;
fikseerida erinevat tüüpi transporti juhtivate inimeste ametite nimetused, transpordiliigid;
aktiveerida kõnes omadussõnu ja kinnistada omadussõnade nimisõnadega kokkuleppimise oskust;
kinnistada oskust moodustada mitmuse nimisõnu;

õppida koostama lauseid keerulise sidesõnaga "kuni";
kinnistada verbi “minema” assimilatsiooni erinevate eesliidetega;
kinnistada oskust selgelt ja õigesti vastata esitatud küsimustele;
2) korrigeerivad ja arendavad:
arendada oskusi üldistamise, liigitamise ja silbianalüüsi operatsioonide valdamisel;
arendada jämedat ja peenmotoorikat;
stimuleerida visuaalse ja kuulmisvõime, mälu, loogilise mõtlemise arengut;
3) parandus- ja kasvatuslik:
arendada suhtlemisoskust ja austust juhi töö vastu;
arendada tundlikku ja tähelepanelikku suhtumist üksteisesse;

Varustus:
teemapildid, mis kujutavad erinevaid transpordiliike;
mänguautod;
topeltpõhjaga võlukast;
“Võlurong” taskutega piltide ja silpide diagrammide jaoks;
silbi mustrid;
veoauto liiklusskeemi plakat;
visandage pildid teemal "transport";
magusad marmelaadiautod (auhinnad);

Tunni käik:

KORRALDUSAEG

Vedur vilistas ja tõi meile pilte. (Rongi vile salvestus).
- Iga pildi jaoks peate valima sobiva arvu silpidega diagrammi. (Traktor, lennuk, rong, buss, jalgratas, laev).

TEEMA SISSEJUHATUS

Vaata pilte ja ütle, millest me räägime.
- Just, transpordi kohta.
- Arva ära mõistatused. Joonistage vastused.

"Tõuseme väga vara üles, sest meie ülesanne on kõik hommikul tööle viia."
- See on õige, see on juht (juht).

Rööbastel maja on siinsamas
Ta tapab kõik viie minutiga.
Istu maha ja ära haiguta,
Väljub (tramm).

Milline lind:
Ei laula laule
Ei ehita pesa
Kas veate inimesi ja lasti?

(Lennuk.)

Nimetage see. "Üks-mitu-hellitavalt."
Lennuk-lennuk-lennuk.
auto-
Tramm-
jalgratas-
Aurulaev-
Helikopter-
Laev-
vedur-

DIDAKTILINE MÄNG “NIME OMA EMETE”

(Pildid teemal “transport” kuvatakse ladumislõuendil).

Esitan küsimuse ja teie vastate minu näite järgi: Kes juhib bussi? - Bussi juhib tähelepanelik juht.

Kes lendab lennukiga? (Julge piloot lendab lennukiga.)
- Kes juhib rongi? (Rongi juhib terava pilguga juht).
- Kes lendab raketiga? (Osav astronaut lendab raketiga.)
-Kes juhib trammi? (Trammi juhib hoolas juht).
- Kes laeva kontrollib? (Laeva juhib julge kapten).
- Kes sõidab mootorrattaga? (Julge mootorrattur sõidab mootorrattaga.)
- Kes lendab helikopteriga? (Julge piloot lendab helikopteriga.)
- Ütle mulle ühe sõnaga, mis see on? (Transport).
- Milliseid transpordiliike te teate? (Vesi, õhk, maa, maa-alune).

Mis iseloomuga need inimesed on?
(Kohusekohusetundlik, töökas, hoolas, viisakas, vastutustundlik, julge, osav, valvas, distsiplineeritud).

MÕISTATUSE ÜTLEMINE

Ei lenda, ei sumise, mardikas jookseb mööda tänavat.
Ja põrnika silmades põlevad kaks säravat tuld. (Auto).

Suur auto ja väike... (Auto).

Meil oli grupis ilus väike auto, aga häda juhtus. Kuri tähesõdalane on hakanud meie juurde lendama planeedilt "Polomai". Ta ähvardab kõik meie mänguasjad lõhkuda. Vaata, mida ta meie veokiga tegi. (Näitab lamedat veoauto mudelit). Ta lihtsalt purustas ta. Aga te olete osavad poisid. Paneme veoki osadest tagasi kokku.

DIDAKTILINE MÄNG “VEOKI KOKKUVÕTE”

(Lapsed võtavad kordamööda autoosad ja panevad need veoauto pildile).

Mis osad veokil on? (Kabiin, mootor, kere, esituled, rattad, numbrimärk, bensiinipaak, iste, rool, kaitseraud).

(Mängu lõpus loetleb üks laps kõik veoki osad.)
- Kui ilusaks autoks see osutus, kuid sellega on ebamugav mängida. Miks? (See on tasane, osad võivad laguneda).

Mul on võlukast, äkki see aitab meid? Kontrollime. Paneme oma veoauto kasti. Abra-kadabra, sim-ööbik, muuda oma tasasest autost tõeline veoauto! (Logopeed võtab välja mänguauto.)

Kui tähesõdalane jälle meie juurde tuleb, kuidas me sellega toime tuleme? (Tehke veoauto nähtamatuks, tehke veoauto suureks, tähesõdalasest suuremaks, kahandage tähesõdalane väga väikeseks, et ta ei saaks midagi teha).

VERBI “MINNA” OMAANIMINE ERINEVATE EELSEADISTUStega

Viime oma veoauto reisile autopoodi.
(Malbertil on plakatskeem veoauto ja väikese mänguauto liikumisest).

Sõitsime ja sõitsime kuni jõudsime mäe otsa... (jõudsime kohale)
(Sisse kolis, välja kolis) ja siis... (lähme).
Sõitsime ja sõitsime ja jõudsime auku... (jõudsime kohale)
Kaev... (käis ringi) ja siis... (läks edasi).
Sõitsime ja sõitsime, kuni jõudsime jõe äärde... (jõudsime kohale)
Sild... (liigu üle) ja edasi... (lähme).
Sillalt... (sõitis minema) ja edasi... (läks edasi).
Sõitsime ja sõitsime kuni koju jõudsime... (jõudsime kohale)
Õues... (sisenes), siit me läheme... (saabus).

DIDAKTILINE MÄNG “LOGI KONTUURI JÄRGI”

(Üksteise peal asetsevad transpordikontuurid).

Ja nüüd läksid kõik mööda tänavat jalutama. Paljud autod sõidavad meist mööda. Peate auto kontuuri järgi ära arvama, ringlema selle nimetissõrmega ja ütlema, milleks see auto on mõeldud. (Lause koostamine sidesõnaga kuni).

Füüsiline aktiivsus "CHAUFTER"

Me läheme, me läheme autoga,
(rooli liigutades)
Vajutame pedaali,
(painutage ja sirutage jalga)
Lülitage gaas sisse, lülitage see välja,
(tõmmake kangi enda poole, endast eemale)
Vaatame tähelepanelikult kaugusesse.
(peopesa laubale)
Klaasipuhastid puhastavad tilgad ära:
Vasak, parem - puhtus.
(käed teie ees, painutage neid küünarnukist, avage peopesad, kallutage käsi vasakule, paremale)
Tuul sasib mu juukseid.
(vigutage sõrmi)
Oleme autojuhid kõikjal!
(pöidlad üles)

Nüüd käivitame mootorid: "Rrrr." Mine. Me läheme, me läheme, me ei torma otse autopoodi. (Ekspanekul on mänguautod). Autopood on pood, kus müüakse autosid.

KEIDEGA JOONISTAMINE

(Iga lapse jaoks erinevate autode piirjoontega sametpaberilehed ja niidikerad).

Peatusime autopoes. Tõenäoliselt ootavad su vanemad sind. Teeme neile kingitusi. Peate masina hoolikalt ja kiiresti niidiga piki kontuuri välja panema.

Kingitused on valmis. Helistame oma vanematele ja räägime neile, mis teile meeldis ja mida huvitavat õppisite. (Lapsed suruvad rusikaga kõrva juurde. Laste vastused).
- Ja tähesõdalane kinkis teile armsaid autosid ja ütles mulle enesekindlalt, et ta ei lõhu enam kunagi mänguasju.

Julia Skorik
Vanema rühma frontaallogoteraapia tundide kokkuvõte „Heli [K]. täht K"

Frontaalne logopeediline seanss.(Vanem rühm)

Teema:"Heli [K] K-täht"

Sihtmärk: Teadmiste kinnistamine hääliku K - kohta, K-tähega tutvumine.

Paranduslik ja õpetlik:

Kinnitage teadmisi heli K kohta

Tutvustada heli iseloomustamise meetodit akustiliste ja artikulatsiooniliste omaduste põhjal;

Tutvustage uut kirja;

Tugevdada helide korrelatsiooni tähtedega;

Parandage kirja visuaalne pilt;

Korrigeerivad ja arendavad:

Arendada laste üld-, peen- ja liigendmotoorikat;

Arendada foneemilisi protsesse;

Suurendada jõudlust ja vastupidavust;

Paranduslik ja õpetlik:

Arendada lastes oskust alustatu lõpule viia, sihikindlust ja jaotusmaterjali käsitlemise oskust.

Varustus: teemapildid, üksikud peeglid, kassimänguasi, nööpnõelad kõvade ja vaiksete helide märkimiseks, üksikud pildid kassi ja vaala kujutisega, kahe vaguniga rongi kujutis, värvilised ribad (papp) tähtede paigutamiseks

Tunni käik:

Täna tuli meie tundi kass Kuzya, kes kutsub meid reisile imelisse linna Zvukogradi, kus elavad helid ja tähed. Kuzya läheb oma lemmikhelisid ja tähti külastama.

Noh, poisid, lähme temaga.

1, 2, 3, 4, 5 – meil on aeg alustada oma teekonda.

Nüüd läheme mööda peegelteed. Võtke peeglid ja asetage need enda ette. Kuulame tähelepanelikult ja kordame liigutusi.

Liigestusvõimlemine:

1 harjutus "Massaaž"

2. harjutus "Libisema"

3. harjutus "Ehitame - murrame"

4 harjutust "Spaatliga"

Hingamisharjutused:

Nt. "Tuul puhub mäest"

Tuul, tuul

Lendas üle mäe,

Mängis kroonlehtedega

Keeratud lokkides.

Peegeltee lõppes ja jõudsime Zvukogradi

Aga milline heli meie külalisele meeldib? Kuzya nimi algab selle heliga – Kuzya kass! Poisid! Kas oskate arvata, mis heli see on? ("TO").

Õige. Täna räägime Zvukogradi elanikest, helidest “K ja K*” ja tähest “K”, tutvume üksteisega paremini ja jätame need meelde.

Kust me otsime heli "K"?

Poisid! Jätame meelde! Helid otse Zvukogradis!

Mille poolest erinevad tähed helidest?

(me kuuleme helisid, hääldame neid; me näeme tähti, kirjutame neid, loeme).

Zvukogradis on täishäälikute tänav ja kaashäälikute tänav. Mõelge, millisel tänaval elab heli "K" (häälikute või kaashäälikute tänaval).

Liigend- ja heliomadused [k]

Häälda häält K. Hääliku [k] hääldamisel on huuled lahku, hambad, keeleots langetatakse alumiste hammaste taha, keele tagumine osa langetatakse.

Ütle mulle, kas teil on seda heli lihtne hääldada? (raske).

Õige. Mis heli see on? Konsonant.

Vaata, mis pilte Kuzyl on. Kas nahk on sellel pildil näha?

See on õige, kass. Ütleme sõna "kass" Mis on selle sõna esimene häälik? Kuidas kuulete häält [k] sõnas kass? (kindlalt). Kõva heli [K] tähistame ühe pulgaga.

Seda heli on kuulda ka teiste sõnadega. Vaatame nüüd seda pilti. Keda sellel on kujutatud? Ütleme sõna "vaal". Mis on selle sõna esimene heli? Kuidas kuulete häält sõnas vaal? Pehme kaashääliku [Кь] hääldame pehmelt, sõbralikult ja tähistame seda kahe pulgaga.

Vaadake sõna "kass" diagrammi. Mis on k - hard heli?

Vaatame nüüd sõna "vaal" diagrammi. Mis kõlab siin k - pehme.

Nii et poisid, k hääl võib olla kõva ja pehme.

Poisid, tehkem kindlaks, milline heli [k] on heliline või hääletu?

(Pane peopesa kaelale. Kas see väriseb? Ei – see tähendab, et heli K on kurt)

Heli on kaashäälik, see võib olla kõva ja pehme, see on alati tuhm.

Nüüd mängime teiega mängu

Mäng "Kes on rohkem".

Kass tõi oma lemmikpildi, nimeta sõnad, millel on heli [k, k]

(kapsas, kaktus, kelluke, pliiatsid, kassipojad, vaal, müts, tutt, telliskivi)

Mäng: "Catch the Sound"

Kui kuulete häält k: muude häälikute seas silbis, ühesõnaga, plaksutage käsi

M, n, k, t, p, k

Ta, ko, mu, ip, ku, ut, ki, ak

Laud, tuba, talv, kass, moon, sääsk.

Sõrmede võimlemine

"Me teame palju helisid... (sõrmede kokku surumine ja lahti tõmbamine)

Jõudsime helini “K”. (peopesade ühendus)

On sõnu, kus K on alguses (vahelduvad sõrmepuudutused, alustades pöidlast)

On sõnu, kus K on lõpus" (vahelduvad sõrmepuudutused, alustades väikesest sõrmest)

Rong liikuma hakkamiseks aitame reisijad vagunitesse istutada.

Mäng "Helirong".

Esimesse vankrisse paigutame loomad ja linnud, kelle nimedes on sõna alguses häälik “K”, teise – sõna lõppu.

(Määrake hääliku K koht sõnas, kus see kõlab sõna alguses või lõpus.)

kits, kass, kana, lehm, kalkun, kana, pull, siga.

Kes sõidab 1 vaguniga?

(kits, kass, kana, lehm)

Kas nad sõidavad vagunis 2?

(kalkun, kana, pull, siga.)

Mäng "Kes on kadunud?"

Reisi ajal väljuvad reisijad jaamades ja me peame välja selgitama, kes rongist väljus.

(Eemaldan ükshaaval: kes on puudu: pull, kana, kalkun jne)

Mäng "Pane lapsele nimi"

Ütleme nüüd, kuidas nende loomade poegi nimetatakse:

kits - poiss,

kass - kassipoeg,

kana - kana,

lehm - vasikas,

kalkun - väike kalkun.

Fizminutka

AK-AK-AK. Siin on võrkkiik. (3 plaksu, käed külgedele)

OKEI OKEI OKEI. Milline tükk. (3 plaksu, istu maha, tee lumepall)

UK-UK-UK. Oks murdus ära. (3 plaksu, käed üles, alla).

IR-IR-IR. Selline on kass. (3 plaksu, näita kassi kõrvu)

Kirja tutvustamine.

Paremal sirgel pulgal istus linnuke.

See istub seal tänaseni,

Täht “K” vaatab meid.

Helid [k] kirjas on tähistatud tähega K.

Täht K: koosneb kolmest pulgast, asetage üks suur sirge pulk vertikaalselt ja asetage kaks nurga all keskele.

Mäng peenmotoorika arendamiseks "Paigutage täht"

Teie ees on värvilised triibud. Proovige neist teha K-täht

Mäng "Mõtle sõna"

Kuzya soovitab välja mõelda sõnad silbiga:

ka (kapsas, tilk,

ko (kass, com,

ku (kana, kägu,

ki (vaal, kino).

Suur tänu, aitasite

Leiti heli ja täht “K”.

Kass on meile väga tänulik,

Te olete suurepärased!

Kass Kuzya jääb külaliseks heli “K” juures ja meil on aeg naasta lasteaeda.

1,2,3,4,5 - meil on aeg teekond lõpule viia,

1,2,3,4,5 - tagasi lasteaeda.

Kas teile meeldis reis Zvukogradi? Mis sulle meeldis?

Tunni kokkuvõte

Mis kirjaga me kohtusime?

Milliseid helisid see esindab?

Rääkige meile helidest k ja k (konsonandid, hääletu)

Kuidas need helid erinevad? (kõva konsonant, pehme kaashäälik)

Hästi tehtud! Mulle ka meeldis, kõik tegid head tööd, meie meelelahutuslik teekond on läbi.

Teemakohased väljaanded:

Eesmärk: helide [l], [l] konsolideerimine; tutvustada neile nende graafilist tähistust; harjutada heli-tähe analüüsi; arendada lugemisoskust;

Kurbanova Vera Malikovna Teema: Frontaalse logopeedilise tunni kokkuvõte teemal “Köögiviljad” vanemas rühmas. Eesmärgid: -selgitamine ja laiendamine.

Frontaalse logopeedilise tunni kokkuvõte ettevalmistuskooli rühma lastega TNR-iga (ONR) "Heli ja täht H"

"Mööbel". Vanema rühma frontaallogoteraapia tundide kokkuvõte Teema “Mööbel” Parandus- ja hariduslikel eesmärkidel. Ideede laiendamine ja konkretiseerimine mööbli, selle otstarbe, osade kohta, millest see on valmistatud.

Logopeedilise tunni kokkuvõte leksikaalteemal „Rändlinnud. Täht p ja heli [P]" Teema: "Rändlinnud", "P-täht ja heli" Õpetaja-logopeed Nefedova O. N. Eesmärgid: tutvustada heli ja tähte "P". Jätkake, konsolideerige.

Lugema ja kirjutama õppimist ettevalmistava logopeedilise tunni kokkuvõte „Reis Abvgdijki riiki. Heli [у], täht Ш" Erivajadustega laste ettevalmistuskooli rühmas läbiviidud alarühma logopeedilise tunni kokkuvõte logopeed Myasnikova.

Eesmärk: soodustada ideede kujunemist heli ja Ch-tähe kohta Eesmärgid: Korrigeeriv ja hariv: - soodustada kuvandi kujunemist.

Teema: “Häälik ja täht O” Eesmärk: tutvustada lastele häälikut ja tähte O Ülesanded: - meeles pidada artikulatsiooni [o], selle omadusi - arendada.

Ettevalmistusrühma logopeediliste tundide kokkuvõte

Frontaalse logopeedilise seansi ülevaade
vanemas logopeedilises rühmas
"Muinasjutu kangelased"

Programmi sisu:
. õpetada lapsi kuulma ja tuvastama sõna esimest heli: nii täishäälikut kui ka kaashäälikut,
. koolitada lapsi kaldus käändega nimisõnade moodustamisel,
. õpetage kuulma lauses eessõna B - IZ ja seostama seda diagrammiga,
. õppida koostama skeemi järgi kirjeldavaid lugusid muinasjututegelastest.

Varustus: interaktiivne tahvel, muinasjututegelaste illustratsioonid tahvlile, hääliku koha skeem sõnas - näidismaterjal, skeemide seeria muinasjututegelaste kirjeldavate lugude koostamiseks tahvlile, eessõnade skeemid B - IZ iga lapse kohta.

Tunni edenemine.
1. Organisatsioonimoment.
(lapsed seisavad ringis)
Meile tuli külla päikesekiir (võtke oma peopesadesse kujuteldav kiir)
Leidsin oma peopesadelt päikesekiire (hõõrudes kujuteldavat kiirt),
Tuli südamesse, leidis meie kõrvad,
Soojendas mu kurku, läks kuklasse (me puudutame seda, millest me räägime).
Ta jäi meie juurde ja mängis siin ringi (puhume meie peopesadest välja kujuteldava kiire).
Haldjakiir juhatas meid haldjamaale. Kui me siin jalutame, leidke aega, et "pildistada" ükskõik milline muinasjutu tegelane.
Lähme: 1,2,3,4,5 - näpud läksid jalutama.
(avame sõrmed rusikast suurest väikese sõrmeni)
1,2,3,4,5 - nad peitsid end jälle majja.
(kogume oma sõrmed rusikasse väikesest sõrmest suureni).
Millist muinasjutu tegelast olete siin kohanud? (kuulame iga last). Mul õnnestus ka kedagi pildistada ja ma tahan teile oma "fotosid" näidata.
(lapsed istuvad laudades)

2. Huvitav hetk. Meid tervitavad muinasjutukangelased.
(muinasjututegelaste illustratsioonid ilmuvad interaktiivsele tahvlile järjestikku)
Keda sa näed? (Punamütsike, Lumekuninganna, Aljonuška ja vend Ivanuška, Pöial, Baba Yaga, Printsess Konn, haned-luiged, Pisike Khavroshechka)
(koori vastused)

3. Töötage sõnas häälikukoha skeemiga.(esitlusmaterjal).
Meie muinasjutukangelased tahavad tõesti, et kuulaksite hoolikalt nende sõnu ja teeksite kindlaks, mis heli on iga sõna alguses, ma ütlen seda oma häälega: SSSnaya Queen, IIIIvanushka, AAAlenushka, SSStupa, Baba YaYaga, KKKroshechka-Khavroshechka, KKR Red Riding Hood, SSStrela, TsTsFlower .
(individuaalsed vastused)

4.Eessõnamustritega töötamine.
Meie muinasjutukangelased mõtlesid teile välja laused enda kohta ja peitsid neisse need väikesed sõnad. Kas tundsid nad ära?
Mis väike sõna siin peidus on? Õige, see on B ja see on IZ. Seejärel kuulake tähelepanelikult lauseid ja andke mulle kuuldava sõna diagramm.
. Baba Yaga lendab uhmris.
. Haned-luiged tulid külast tagasi.
. Pöial vaatas lillest välja.
. Lumekuninganna elab jääpalees.
. Konnaprintsess võttis kuldse noole suhu.
. Ivanuškast sai väike kits.
. Punamütsike tuli metsast välja.
. Väike Havrotška ronis lehma ühte kõrva ja tuli teisest välja.
(lapsed tõusevad püsti)

5. Sõrmevõimlemine
Vanaema ja vanaisa tõmbavad ja tõmbavad
Suur naeris maast...
Kui ainult meie lapselaps tuleks,
Koer Bug aitaks.
Kus on kass? väike hiir?
Kuigi ta istub kindlalt...
Aga nad tõmbasid naeri välja!

6. Füüsiline harjutus.
Muinasjutt annab meile puhkuse.
Puhkame ja asume taas teele!
Malvina annab meile nõu: - Vööst saab haab,
Kui kaldume 10 korda vasakule ja paremale.
Siin on Pöidla sõnad: - Et su selg oleks sirge,
Tõuske varvastel, justkui sirutuksite lillede poole.
1, 2, 3, 4, 5 - korda uuesti, 1, 2, 3, 4, 5.
Punamütsikese nõuanne:
- Kui hüppad ja jooksed, elad palju aastaid,
1, 2, 3, 4, 5, korda uuesti; 1, 2, 3, 4, 5.
Muinasjutt andis meile puhkust! Kas olete puhanud? Jälle teele!
(lapsed teevad kirjeldatud liigutusi)
(lapsed istuvad)

7. Kahe käega sümmeetriliste objektide joonistamine õhku.
Nendele muinasjutukangelastele meeldib kingitusi saada. Nii et nüüd anname neile ka midagi. Korv kedagi?, tõmba kahe käega korraga õhku korv. Kellele uus stuupa?, kroon? troonile? päikesekleit?

8. Kirjeldavate lugude koostamine muinasjututegelastest.
Nendele muinasjutukangelastele meeldib, kui kõik neist räägivad. Teeme seda nüüd. Järgmised kaardid aitavad meid:
- küsimus - Kes see on?
- raamat - Mis muinasjutust see kangelane on?
- action man - Mida ta oma muinasjutus teeb?
(muinasjututegelaste kirjelduste loomiseks ilmuvad skeemikaardid)
Peate valima enda jaoks suvalise muinasjutukangelase ja nimetama ta kõigepealt. Siis peate ütlema, millises muinasjutus ta elab. Järgmiseks küsib tegevusmees meilt, mida see kangelane muinasjutus tegi.
(Annan näidisjutu, kuulan 3-4 lapsejuttu)

9. Vigadega illustratsioonidega töötamine.
Muinasjuttude teekonna lõpus kontrollime, kas siin on kõik korras.
(Muinasjuttude illustratsioonid ilmuvad tahvlile ükshaaval)
. "Naeris" on ekstra jänes,
. "3 põrsakest" - lisakoer,
. "Teremok" on lisakoer.

10. Tunni kokkuvõte.
Mulle meeldis see, mida sa täna tegid. Tuletagem meelde, kus me olime, mida tegime. Paneme kõik kokku, et saaksime hiljem emale rääkida (lapsed loetlevad tunnis tehtud töid).

Vanema rühma frontaallogoteraapia tundide kokkuvõte

Teema: Sügis

Ülesanded:

  • Arendage vaatlust, tähelepanu, mõtlemist.
  • Harjutage verbide sobitamist nimisõnadega soo ja arvu järgi.
  • Õppige moodustama deminutiivse järelliitega nimisõnu.
  • Harjutage lapsi arvude ja nimisõnade kokkusobitamisel.
  • Harjutage eessõnade kasutamist (peal, all, umbes, taga, enne).
  • Harjutage lihtsate lausete kirjutamist.
  • Arendada peen- ja jämedat motoorseid oskusi.

Varustus: tasapinnaline pilt erinevate takistustega alast (jõgi, kuristik, rada); rebase, karu, jänese, siili, hiire kujukesed; pilt Baba Yaga kujutisega; loenduspulgad; pall; väljalõigatud pildid (seened), sügispilt, puu makett.

Tunni edenemine.

Tunni alguse korraldamine.

Kõneterapeut. Poisid, öelge mulle, mis aastaaeg praegu on? (Laste vastused).

Kujutage varasügist. Varasügisel on kerge kõnnak ja rõõmsameelne nägu. Ta on rõõmus, helde, lahke, ilus. Kujutage hilist sügist. Hilissügis on kurb, kurb, talvest ajendatud. Kujutage nutvat sügist.

Oh, poisid, kas te kuulete kedagi nutmas? Ilmub Baba Yaga.

Baba Yaga. Ma tean, kes nutab, see on sügis, kes nutab. Ma lukustasin ta majja ega lase teda välja, olgu alati suvi. Sa ei taha? Seejärel järgige rada ja täitke kõik ülesanded. Kui saad sellega hakkama, siis lasen su sügise minna.

Kõneterapeut. Noh, poisid, aitame sügist? See on punane rebane – iludus.

Rebane. Poisid, mul on igav. Mängime teiega mängu "Ütle lahkelt". Pallimäng:

Leht - leht,

Seene - seen,

Marja - marja,

Puu - puu,

Muru - muru

Põõsas - põõsas,

känd - känd,

Pilv – pilv.

Rebane. Aitäh, poisid, et mängisite minuga. Annan sulle sügislehe, sul läheb seda vaja.

Jänes saab otsa.

Jänes. Poisid, tere. Muutusin täiesti unustavaks. Leidsin pildi ja ma ei tea, mis sellel on tõsi ja mis mitte? Kas saate aidata mul arvata? (Mäng "Nonsense").

Jänes. Aitäh, poisid, te aitasite mind. Selle eest annan teile lehe, see on teile kasulik.

Ilmub karu.

Karu. Oh poisid, aidake. Olen muutunud mõnevõrra vanaks ja tähelepanematuks. Mängime sinuga. Olete targad ja tähelepanelikud lapsed. Parandage mu vead. Kui see juhtub sügisel, siis noogutage pead ja kui seda ei juhtu, siis pöörake pead küljelt küljele.

Lehed muutuvad kollaseks.

Puhub tugev tuul.

Lumi sulab.

Sajab.

Vood jooksevad.

Puudele ilmuvad pungad.

Lapsed kelgutavad.

Lehed langevad puudelt.

Lehed kahisevad talla all.

Karu. Hästi tehtud, täitsite mu ülesande. Selle eest annan teile lehe. Sul läheb seda vaja.

Kõneterapeut. Poisid, te olete veidi väsinud, puhkame.

Kehalise kasvatuse minut.

Puhus põhjatuul:

"Ssssss", kõik lehed

Pärnalt maha puhutud... (Liigutage oma sõrmi ja puhuge neile.)

Nad lendasid ja keerlesid

Ja nad vajusid pikali.

Vihm hakkas neile pihta:

“Tilku-tilgu-tilku, tilku-tilgu-tilku!” (Koputage sõrmedega vastu lauda.)

Rahe tabas neid,

See läbistas kõik lehed. (Koputage rusikatega vastu lauda.)

Siis sadas lumi maha, (Käte sujuvad liigutused ette ja taha.)

Ta kattis need tekiga. (Vajutage oma peopesad tugevalt lauale.)

Ilmub siil.

Siil. Tere, poisid, olen hädas. Ma korjasin seeni ja korjasin neid ning tuul puhus ja lõhkus need kõik. Sa aitad mul neid koguda. (Lapsed koguvad väljalõigatud pilte). Hästi tehtud poisid, te aitasite mind. Ma annan sulle lehe. Sul läheb seda vaja.

Kõneterapeut. Poisid, vaadake, mis ees ootab? Ravine. Kuidas me sellest läbi saame? Ehitame silla. Aga millest seda ehitada?

Ilmub hiir.

Hiir. Ma aitan sind, iga õige vastuse eest annan sulle logi. (Puu makett, peal on lilled, all õunad, taga hunt, paremal rebane jne). Laste vastused. Hästi tehtud poisid, ma annan teile lehe, te vajate seda.

Olge oma varvastega ettevaatlik

Saab üle silla.

Vait, vait, ära kiirusta,

Ärge rullige palke välja.

Baba Yaga. Ja siin sa oled. Mis sul on? Sügisesed lehed? Loenda need õigesti, siis lasen Sügisel minna.

Lapsed usuvad, et Baba Yaga laseb sügisest lahti.

Sügis.

Toon sisse saaki, külvan uuesti põldu,

Saadan linnud lõunasse, riisun puid,

Aga kuuske ja mände ma ei puuduta.

Kes ma siis olen? Ma... (sügis).

Aitäh, poisid, et mind vabastasite. Selle eest kostitan teid oma kingitustega (õuntega).

õpetaja logopeed

Zvereva Olga Nikolaevna

MKDOU lasteaed nr 172, Novosibirsk