Isamaapäeva kaitsja vanemrühma kokkuvõte. Tüdrukute luuletused. VII. Praktiline töö

Jelena Serõševa
Välismaailmaga tutvumise õppetunni kokkuvõte “Isamaa kaitsja päev”

Teema välismaailmaga tutvumise õppetunni kokkuvõte: « Isamaa kaitsja päev»

Eesmärgid:

Kinnitage teadmisi armee kohta, aktiveerige oma sõnavara erinevat tüüpi vägede nimede kaudu

Kodumaa uhkuse, soovi kasvatamine kaitsta teda.

Varustus: kaardid 23. veebruari teemal, pildid ja fotod, millel on kujutatud sõjaväe harusid, mänguasju või tanki, lennuki, helikopteri, langevarju, koera, laeva, mütsi, kiivri kujutist.

Tunni käik:

Luuletuse katkend « Isamaa kaitsjad läbi sajandite» .

-Isamaa kaitsjad läbi sajandite

Püha Venemaad hoiti vaenlase eest

Ja kui vaenlane ründas kaugelt,

Siis nad jälitasid teda, peksid teda ja lõid puruks.

Elu säästmata, oma kodumaa

Nad päästsid meie elu eest

Ja kõik vaenlased, ebavõrdses lahingus,

Nad peksid alati ja igal pool halastamatult.

Nii et Rus jääb suurepäraseks ka praegu

Olge valvel selle piiride üle,

Las Venemaa vaenlane mäletab iga tund,

Et sa kaitsed Venemaad tema eest.

Meie armee puhkus on varsti käes - Isamaa kaitsja päev. Seda tähistatakse 23. veebruaril. Relvajõudude päev, päeval, mida kogu meie armee tähistab, on see püha kõigile meie isamaa kaitsjad, rahu kaitsjad, vabadus ja õnn.

Sina ja mina elame riigis nimega Venemaa. Venemaa on meie oma Isamaa. Meie riigis on sõjavägi, nagu ka teistel riikidel.

Sõjaväes on erinevaid harusid väed: sõdurid, meremehed, lendurid, piirivalvurid. Selline armee tugev: ta saab kaitsta oma riik merel, maal ja õhus.

Poisid, see on see, mida te arvate, üks sõdur suudab kaitsta isamaad?

Lapsed: ei, sul on vaja palju sõdureid.

Täiesti õige, mitte asjata ütles: - Üksi, mitte sõdalane põllul. Ja kui sõdureid on palju, on see armee. Igal rahval, igal riigil on oma armee. Venemaal on ka armee ja rohkem kui üks kord kaitstud teie inimesed sissetungijate eest.

Õpetaja soovitab vaadata pilte sõjavarustusest.

Mis on piltidel?

Lapsed Kabiin: laev, allveelaev, lennuk, helikopter, tank, raketid.

Ja ühesõnaga seda nimetatakse "Sõjaline varustus". Kuidas te selle varustuse kallal töötavaid sõdureid nimetate?

Lapsed: Laevadel ja allveelaevadel – meremehed. Nad kaitsta merd.

Tanki peal - tanker, kaitsta maad.

Õige ja siis on piirivalvurid, kes kaitsta meie riigi piirid, raketimehed, piloodid - kaitsta taevast. Ja seda kõike kokku nimetatakse sõjaväe haruks.

Mäng "Kellele mida vaja?"

Õpetajal on mänguasjad. - Millise sõjaväelase elukutse esindaja neid asju vajab? (tank, lennuk, helikopter, langevari, koer, laev, müts, kiiver)

Sissejuhatus sõjaväe harudesse.

Niisiis, esimene sõjaväeharu, millega me täna oleme saame tuttavaks, See:

Piiriväed. (Piirivalve).

Kui paljud teist teavad, kes on piirivalvurid?

Piirivalvurid on sõdurid, kes valvavad piiri. Nad on esimesed, kes kohtuvad piiri ületamisel vaenlase vägedega. Piirivalvurid, nagu kõik sõjaväelased, on meie isamaa kaitsjad. Piirisalgas on giid koos koeraga. Koer aitab piirivalvureid ja järgib jälge.

Merevägi. Meie kodumaa mereruumid kaitsta sõjalaevu. Seal teenivad meremehed, sealhulgas kaptenid. Need on laeva komandörid, nemad vastutavad kogu laeva eest. Suured pinnalaevad on varustatud suurtükkide, õhutõrjerelvade, rakettide ja pommidega. Nad saavad kaitsta meie kodumaad vee peal.

Kehalise kasvatuse minut.

Üks, kaks, sammuga,

Kolm, neli, astu kõvemini.

Sõdurid lähevad paraadile

Ja nad astuvad sammu koos.

Poisid, aga nüüd pole sõda, miks on meil rahuajal armeed vaja?

Armee peab alati olema valmis vaenlase rünnakuid tõrjuma.

Poisid, mida teevad sõjaväe sõdurid rahuajal?

Sõdurid treenivad.

Kuidas sõdurid treenivad?

Sõdurid peavad olema tugevad, vaprad, tugevad, terved, julged.

Sõjavägi – õhujõud.

Kui paljud teist teavad, kes on dessant?

Õhuvägi valmis kaitsta vajadusel meie Isamaa õhust. Piloodid – lennuki või helikopteri meeskonnaliikmed – ei tohi karta kõrgust ja suutma kriitilises olukorras vastutust võtta.

Maaväed.

Maaväes teenivad jalaväelased, suurtükiväelased, raketimeeskonnad ja tankimeeskonnad. Tankid on roomikutega iseliikuvad sõidukid, mis võimaldavad neil liikuda igal maastikul. Tankid on varustatud suurtükkide ja kuulipildujatega. Maavägedes teenivad ka signaalijad, kaevurid ja sõjaväeehitajad.

Mäng "Üks on palju".

Tanker - tankerid - palju tankereid; piloot – piloodid – palju lendureid; madrus, sõdur, sõdalane, kangelane, rakett, mõõk, müts, jalaväelane, langevarjur, piirivalvur.

Tuuled puhuvad veebruaris

Torud uluvad valjult.

Nagu madu tormab mööda maad

Kerget tuiskavat lund.

Tõusnud, tormavad nad kaugusesse

Lennukite lennud.

See tähistab veebruari

Armee sündi.

Teema: "23. veebruar – isamaa kaitsja päev"Sihtmärk : laste ideede kujundamine sõjaväe kohta; jätkake vestluskõne arendamist.Ülesanded: Hariduslikud eesmärgid: - jätkake laste ideede kujundamist sõjaväe harude kohta,ajateenistuse tunnuste kohta;Arendusülesanded: - arendada tähelepanu, mälu, loogilist mõtlemist;- stimuleerida laste kõnetegevust ja käte motoorseid oskusi;- tugevdada meeskonnatöö oskusi.Õppeülesanded: - kasvatada isamaalisi tundeid.Kasutatud materjal: pildid, mis kujutavad erinevaid sõjaväe harusid;illustratsioonid, mis näitavad sõjaväe igapäevaelu - sõdurid treenivad jõusaalis, takistusrajal, polügoonil jne;pildid mängule “Kolmas mees”;mänguasjad (tankid, lennukid, relvad, laev).Sõnavaratöö: uute mõistete ja sõnade aktiivse sõnavara tutvustus: kohustus, kaitsja, teenistus, isamaa, armee, piir, piloot, meremees, suurtükiväelane, jalaväelane, raketimees, allveelaev, sõjavarustus.

Eeltöö ; vestlus sõjaväest, sõduritest, luuletuste ja laulude õppimine sõjaväest, illustratsioonide vaatamine sõjaväe kohta.

Laste tegevuste tüübid:

kommunikatiivne, kognitiivne - uurimistöö, muusikaline ja kunstiline, motoorne.

GCD liikumine 1.Korralduslik momentKõlab marss. Lapsed uurivad iseseisvalt armee teemalisi illustratsioone; fotod ja pildid sõdalastest. Igaüks valib endale mänguasja. Nad istuvad toolidele.2.Teema sissejuhatus Koolitaja:Poisid, täna räägime sõjaväest. 23. veebruar on väga oluline püha, mida meie riigis tähistatakse. Seda nimetatakse isamaa kaitsja päevaks. Kes on teie arvates Isamaa kaitsjad? (laste vastused). Isamaa kaitsjad on sõdalased, sõdurid, kes kaitsevad oma kodumaad, oma rahvast teiste riikide vaenlaste rünnakute eest. Ülemad ühendavad sõdurid armeeks. Igal riigil, igal rahval on oma armee. Meie riigis Venemaal on ka oma sõjavägi. Selle armee sõdurid on korduvalt kaitsnud oma rahvast rünnakute eest. Armee koosneb erinevat tüüpi vägedest. Igast poisist saab suureks saades sõdalane, sõdur või kindral. Nad on julged, julged. Vaadake neid pilte (kuvatakse illustratsioone, mis kujutavad erinevat tüüpi vägesid.) Keda on siin kujutatud? (vastused). Täpselt nii, need on kõik sõdalased, erinevate sõjaväeharude sõdurid. Sõdalased teavad, kuidas tulistada. Nad hüppavad langevarjuga. Nad lendavad lennukitega, seilavad sõjalaevadel.3. Põhiosa. Teie käes on mänguasjad, need on sõjavarustus.Mis on mänguasja (varustuse) nimi? Kes seda kontrollib?Vastuste näidised:- Mul on tank, seda juhib tankijuht.- Mul on lennuk. Lennukis lendab piloot.- Mul on relv. Suurtükiväelane tulistab kahurist.- Mul on laev. Laeva juhib kapten.Vestluse edenedes vaatavad lapsed fotosid, millel on kujutatud erinevaid sõjaväeharusid, sõjaväeparaadi ja sõjatehnikat. Lapsed vastavad küsimustele üksikasjalikult ja täiendavad üksteist.Koolitaja:- See on õige, need on tankimeeskonnad, madrused, suurtükiväelased, piloodid, piirivalvurid.Sa nimetasid kõiki õigesti – need on eri tüüpi väed.- Miks on teie arvates vaja nii palju erinevaid vägesid? (vastused).Kui armeel on erinevat tüüpi vägesid, on selline armee tugev: saabkaitsta oma riiki merel, maal ja õhus.Koolitaja:- Poisid, arvake ära mõistatused armee kohta:Lind lendab - muinasjutt (lennuk).Kilpkonn roomab, terassärk (tank).Tiibu pole, aga see lind lendab ja maandub (rakett).Kehalise kasvatuse minut: Maakera (näidatud kätega)Me läheme ringi (marssime)Leiame sealt palju sõpru (käed lukus).Purjetame ookeanil (paat ujub kahe käega)Oleme koos vapra kapteniga (tüüriga).Rändame ümber kogu maailma (käega jalgratas).Aga praegu on see saladus (sõrmed huultele).Mängitakse mängu "Kolmas ratas". Piloot, tankist, jalgpallur.Lennuk, tank, langevarjur.Automaat, püstol, tankerKapten, laskur, laev.Didaktiline mäng “Uuri välja vägede tüüp”. Laual on erinevate sõjaväeharude sõdurite kujutised. Ühele neist teeb õpetaja soovi. Lapsed esitavad õpetajale küsimusi, püüdes ära arvata, keda ta soovib. Vastata saab ainult jah või ei (siis mängitakse mängu ühe lastest juhina).Luuletuse õppimine: Meie armee on kallisJa julge ja tugev.Ei ähvarda kedagiTa kaitseb meid.

Koolitaja:- Poisid, miks on teie arvates rahuajal sõjaväge vaja? (vastused).Armee peab alati olema lahinguvalmis, et tõrjuda vaenlase rünnakuid.Mida teevad sõjaväes olevad sõdurid, kui sõda pole? (kas seda aega nimetatakse rahuajaks? (vastused).Võitmiseks peavad sõdurid ja ohvitserid olema vaprad, tugevad, kiired ja täpsed. Selleks peate treenima. Ohvitserid õpetavad ja koolitavad sõdureid.Nüüd vaadake neid pilte, need räägivad sellest, kuidas sõdurid elavad ja treenivad.- Mis on sellel pildil näidatud?(sõdurid teevad jõusaalis trenni: tõstavad raskusi, teevad tõmbeid horisontaalribal). Milleks see mõeldud on? (olla tugev).- Mida sõdurid siin teevad? (sõdurid õpivad laskma).Milleks see mõeldud on? (lahingu ajal täpne).- Sellel pildil on kujutatud takistusrada.Mida sõdurid teevad? (nad jooksevad mööda palki, ronivad üle kõrge müüri, tulistavad, hüppavad üle sügava augu, lähevad läbi tule). Miks nad siin treenivad? (peate olema lahingu ajal vastupidav ja suutma ületada erinevaid takistusi).4. Tunni kokkuvõte. Koolitaja:- Hästi tehtud poisid. Meenutagem veel kord, mis pühast me täna rääkisime? (23. veebruar, isamaa kaitsja päev).- Kellele see puhkus on pühendatud? (sõjaväelased: meremehed, piirivalvurid, tankimeeskonnad, piloodid)-Mida sa pead tegema, et nende sarnaseks saada? (teenida sõjaväes, treenida palju, olla julge, tugev, kiire, täpne, kartmatu).Lapsed vahetavad mänguasju, uurivad neid ja mängivad.

Teema: “Isamaa kaitsjad”.

Sihtmärk: kodaniku-patriootliku teadvuse kujunemine.

Ülesanded:

Laiendage laste arusaamist Vene armeest, sõjavarustusest, sõjaväe harudest ja erinevates vägedes teenivatest inimestest.

Rikastage ja aktiveerige sõnavara teemal "Isamaa kaitsjad", arendage oskust moodustada suhtelisi ja kvalitatiivseid omadussõnu.

Arendage visuaalset taju ja kuulmisvõimet.

Suurendada austust sõjaväelaste elukutsete vastu.

Materjalid ja varustus: miniplakat “23. veebruar”, pildikomplekt teemal “Isamaa valvur”, punased viieharulised tähed vastavalt laste arvule, magnetofon, ketas sõjaliste marsside salvestistega, videofilm “ Victory Parade”, sülearvuti, projektor, kõlarid.

Tunni käik:

Õpetaja lülitab sisse vaikse muusika “Sõjaväemarss” ja hakkab tahvlile kinnitama miniplakatit “Palju õnne 23. veebruaril”.

IN. Mis sa arvad, miks see plakat siia ilmus? Laste vastused. Peagi on käes isamaakaitsjate püha.

IN. Kes on isamaa kaitsjad? Laste vastused. Need on inimesed, kes kaitsevad meid ja teenivad sõjaväes.

IN. Milleks on vaja isamaa kaitsjaid, sest praegu pole sõda. Laste vastused. Neid on vaja rahu kaitsmiseks, et ei oleks sõda.

IN. Igal rahval, igal riigil on armee. Armee peab alati olema valmis vaenlase rünnakuid tõrjuma. "Kui kaitset pole, nokivad isegi varesed." Kas sa tead mõnda isamaa kaitsjat? Laste vastused. See on minu isa, vend jne.

IN. Kas sa tahad olla nagu nemad? Laste vastused. Jah.

IN. Mis isamaa kaitsjad nad on? Laste vastused. Nad on tugevad ja julged.

IN. Sa tead palju meie isamaa kaitsjatest. Kas saate mulle neist rääkida? Tundke end nagu sõdurid: sirutage selg, sirutage õlad, tõstke pead. Edasi üksteise järel. Nii kõnnivad isamaa kaitsjad, kõlab hoogne samm. Lapsed kõnnivad ringis.

IN. Võitlejad olete suurepärased, loeme luuletuse ja näitame näpuga.

Sõrmevõimlemine "Võitlejad on suurepärased."

Meie sõrmed on kõik võitlejad,

Hästi tehtud poisid.

Kaks - suured ja tugevad väikesed,

Ja lahingutes kogenud sõdurid,

Kaks vaprat valvurit,

Kaks tarka noormeest,

Kaks nimetut kangelast,

Kuid nad on tööl väga innukad.

Kaks - lühikesed väikesed sõrmed

Väga toredad poisid.

1,2,3,4,5,6,7.8,9,10

Sõrmed ei seisid peaaegu koos

Kümme tugevat sõdurit.

Mida tähendab "julged kaaslased"? (Eristatud erilise julguse, vapruse poolest. “Väike, kuid julge.”)

Mis on kogenud sõdur? (kogenud, teadlikud ja kogenud).

Tark mees – mis see on? (Terava mõistusega, targa ja taibuga. Kiire taibuga sõduril on granaat käes.“).

Mis on innukas kangelane tööl? (Väga püüdlik, püüdlik).

Toredad poisid – millised? (Väga, lahke, meeldiv. Meie rühmas on nii toredaid poisse kui ka toredaid tüdrukuid.)

Kogume peopessa kõik sõnad – määratlused: julge, kogenud, innukas, kuulsusrikas.

IN. Vähemalt on nad head võitlejad! Kuid ilma sõjavarustuseta ei saa te vaenlast võita. Millist sõjavarustust te teate? (tank, laev)

Maalide-illustratsioonide uurimine.

Mis see on? (tank)

Kes kontrollib tanki? (Tankman)

Millistes vägedes tankimeeskonnad teenivad? (tankides)

Valige tankisti peakate. Kuidas seda nimetatakse? (tankeri kiiver)

Õpetaja paneb pilte raketi, lennuki, relva ja laevaga ning esitab samad küsimused piltide ilmumise järjekorras.

Lapsed, kas olete märganud, et sõjatehnika aitab võitlejaid merel, maal ja õhus. Meil on kõikjal turvalisus. Meie põlisarmee kaitse all sõjaväelaste elukutsete inimesed.

Mäng "Sõjalised elukutsed"

Pallimäng:

Kes valvab piiri?

Kes läheb luurele

Kes läheb allveelaevareisile?

Kes hüppab langevarjuga

Kes pakub sidet

IN. Poisid, keda sõjas kõige rohkem vajatakse, milliste sõjaväelaste elukutsete esindajaid? Rocketman või tankman? Piloot või meremees? Või äkki langevarjur? Laste vastused.

IN. Sellele küsimusele on võimatu vastata, sest kõik sõjaväelased on olulised ja vajalikud. Sa ei saa lüüa ainult ühe sõrmega, peate kõik sõrmed rusikasse suruma. Ja siis saavad vaenlased tugeva löögi. Kui oleme kõik koos, oleme me suur jõud: raketimehed, tankimeeskonnad, piloodid, madrused ja langevarjurid.

Ole julge, osav sõdur

Treening aitab!

Tahad harjutada? Teeme siis harjutusi muusika saatel.

Füüsiline treening.

Kõlab sõjaväemarss, mille käigus muusika muutub:

Ratsaväelased – kappavad vaibal

märts – marss

IN. Kas teil oli lihtne treenida? Kuid seda on raske õppida, kuid sellega on lihtne võidelda. Nii ütles suur Vene komandör A. V. Suvorov, võiduteaduse autor.

IN. Mida isamaa kaitsjad teie arvates rahuajal teevad?

Laste vastused. Nad puhastavad oma relvi ja õpivad.

IN. Mis sõjavägi meil on? Laste vastused. Ta on tugev, võimas, sitke.

IN. Armee näitab paraadil kogu oma vaprust rahuajal.

Vaadates katkendit paraadist Punasel väljakul.

Kokkuvõtteid tehes.

Mida uut olete õppinud?

Mis oli huvitav?

IN. Ma annan sulle tähe. See on isamaa kaitsjate sümbol. Jõu, kindluse sümbol, armee sümbol.

Kõlab sõjaväe marss.

IN. Meie armee on tugev ja tugev,

Ta kaitseb meie rahulikku tööd.

Sõjaväge armastavad kõik vene inimesed

Ta kaitseb oma kodumaad.

Ilmira Yalalova
Lõimitud tunni kokkuvõte vanemas rühmas “Isamaa kaitsja päev”

Teema: « Isamaa kaitsja päev»

Sihtmärk: selgitada laste teadmisi sõjaväest, nende ideid sõjaväe harudest.

Ülesanded:

Parandusõpetus: tugevdada sõjaväelaste elukutseid,

moodustama mitmuse nimisõnu ja nõustuma need omadussõnadega; koostada eessõnadega lauseid; kuulda sõnades helisid (koos) ja (c, fikseerige järgarv.

Korrigeeriv ja arendav: arendada mälu, mõtlemist, kõnet.

Paranduslik ja hariv: kasvatada austust meie kodumaa kaitsjad.

Varustus: näidismaterjal - selleteemalised pildid; marker, tahvel.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment

Mis aastaaeg praegu on? (kuu, nädalapäev)

Mis puhkus sel nädalal on?

Kellele me helistame Isamaa kaitsjad? Mida nad teevad? kaitsjad? (kaitsta meie kodumaa vaenlaste eest - see on sõjaajal ja rahuajal - kaitsevad nad meie kodumaa piire).

Kuidas kutsutakse piiri valvavaid sõjaväelasi? (piirivalve)

(kuvatakse pilti)

Kuidas nimetatakse nende inimeste elukutset, kes õhus piiri valvavad? (vee peal - meri, ookean)

Mis on selle inimese elukutse nimi, kes tanki juhib?

Mida sa tead Vene sõjaväest?

Õpetaja võtab vastused kokku lapsed:

Sõdurid teevad sõjaväes ajateenistust. Suurem osa meie riigi noortest teenib Vene sõjaväes. Sõjaväes õpetavad neile sõjalisi asju ja oskusi ohvitserid. Ohvitseriks saamiseks peate lõpetama spetsiaalse sõjakooli. Sõjaväes on erinevaid harusid väed: jalavägi, tankimeeskonnad, raketimehed, piirivalvurid, suurtükiväelased, piloodid, meremehed, langevarjurid.

2. Mäng "Kellele mida vaja?"

Piloodi jaoks - lennuk

Tankijuhile – tank

Piirivalvele - piir, kuulipilduja, koer

Raketiteadlasele - raketid

Madrusele - laev, allveelaev jne.

3. Didaktiline mäng "Räägi palju"

Vapper piloot – vaprad piloodid. Rauast kiiver -.

Kiire rakett -. Sõjalaev -. Lennurada -. Sõjalennuk -. Piiririba -. jne.

4. Didaktiline mäng "Tehke ettepanek" (markeriga joonistan nimelise sõjaväeharu sõdurile vajaliku eseme)

Logopeed kuvab vaheldumisi pildipaare. Lapsed moodustavad lauseid eessõnadega.

Madrus – laev. (Meremees teenib laeval.)

Piirivalvur on koer.

Suurtükiväelane – kahur.

Rakett – taevas.

Tanker on tank.

Langevarjur – langevari.

Jalaväelased - väli.

5. Kehalise kasvatuse minut

Seisa ühel jalal.Lapsed seisavad paremal jalal.

Oled justkui vankumatu sõdur.

Vasak jalg rinnani,

Vaata, ära kuku.

Nüüd seiske vasakul, seiske vasakul jalal.

Kui oled julge sõdur.

Üks, kaks - sammuga. Nad kõnnivad.

Kolm, neli – kindlam samm.

6. Mäng "Nimeta milline?"

(tahvlil on pildid erinevate sõjaväeharude sõduritest)

Kes on esimene? (pidage meeles, et me loeme vasakult paremale)

Kes on kolmas?

Mis tanker sa oled? (piirivalvur, meremees? jne)

7. Kas. mäng "Ütle see sõna"

Nimetage pildid, mille pealkirjas on heli (koos) või koos?

8. Kokkuvõte klassid.

Millised peaksid teie arvates olema Vene armee sõdurid? (Tugev, julge, julge, vastupidav jne)

Millistes vägedes tahaksite teenida? Miks? (Laste lood.)

Teemakohased väljaanded:

Matiine stsenaarium vanemas rühmas “Isamaa kaitsja päev” Isamaa kaitsja päeva vanema rühma matinee stsenaarium. Lapsed sisenevad saali muusika saatel: "Sõjaline marss". Gazmanov. Arina: Kui ta on pikali.

"23. veebruar on isamaa kaitsja päev." Tunnimärkmed vanemale rühmale Laiendage laste teadmisi selle puhkuse kohta, kellele see on pühendatud. Tutvustage mõisteid: armee, isamaa.

Tunni eesmärgid: Parandus- ja õpetus: jätkata lastele tutvustamist pühade ajaloo ja traditsioonidega 23. veebruaril - kaitsjapäeval.

Õppetegevuse "Isamaa kaitsja päev" kokkuvõte lasteaia vanemas rühmasÕppetegevuse "Reis minevikku" kokkuvõte teemal "Isamaa kaitsja päev" lasteaia vanemas rühmas. Eesmärk: tutvustada lastele ajalugu.

Tegevuse liik - integreeritud (muusikaline ja kunstiline, sport ja mängud). Formaat on rühm. Haridusvaldkonnad:.

Tunni kokkuvõte: GCD ettevalmistusrühmas “Isamaa kaitsja päev” Tunni kokkuvõte: sõlm ettevalmistusrühmas "Isamaa kaitsja päev". Eesmärk: paljastada sõna sõjaline mõiste, miks on puhkus 23. veebruar.

Keskmise rühma kõnearenduse õppetunni kokkuvõte “Isamaa kaitsja päev” Tunni kokkuvõte kõne arengust

Märkused ümbruskonna tundmaõppimiseks. Integreeritud tegevus-meelelahutus. Ettevalmistusrühmas (6-7 aastased)


Pakun teile kokkuvõtet ettevalmistusrühma lastele (6-7-aastased) teemal "Isamaa kaitsja päev". Seda materjali saavad kasutada ettevalmistusrühma õpetajad. See on hariva iseloomuga konspekt, mille eesmärk on kasvatada isamaalisi tundeid, armastust isamaa vastu, kujundada laste arusaama sõjaväest, sõjaväeharudest, arendada mälu, mõtlemist ja aktiviseerida teemakohast sõnavara.

Ettevalmistusrühmas (6-7-aastased) “Isamaa kaitsja päev” keskkonnaga tutvumise integreeritud tunni kokkuvõte

Sihtmärk:
1 Jätkake laste ideede kujundamist sõjaväe kohta.
Jätkake laste ideede kujundamist sõjaväe harude, ajateenistuse tunnuste kohta (sõdurid treenivad tugevaks, osavaks, õpivad täpselt laskma, ületama takistusi jne).
2 Arendada loogilist mõtlemist, mälu, tähelepanu; stimuleerida laste kõnetegevust, käte motoorseid oskusi, meeskonnatöö oskusi, meeskonnatöö oskusi. Tundke oma kaaslastele kaasa.
3 Kasvatada isamaalisi tundeid ja armastust kodumaa vastu.
4 Aktiveerige selle teema sõnastik.
Materjal:
Illustratsioonid ja pildid, mis kujutavad erinevaid sõjaväeharusid, illustratsioonid, mis näitavad sõjaväe igapäevaelu - sõdurid treenimas jõusaalis, takistusrajal, polügoonil... värvilised salvrätikud, liim, pintslid, pildiga maastikuleht tankist ja lipust, “tähed” võistkondlike auhindade jaoks (lõigatud punasest paberist).

Sõnavaratöö:
Kohustus, kaitsja, teenistus, isamaa, armee, piir. Piloot, meremees, suurtükiväelane, langevarjur, jalaväelane, tankist, raketimees, allveelaev. Sõjatehnika: tank, sõjalennuk, sõjalaev, kuulipilduja, kahur.

Tunni edenemine

Vestlus sõjaväest.
Koolitaja:
Poisid, 23. veebruar on meie riigi jaoks väga oluline püha - Isamaa kaitsja päev.
Kes on Isamaa kaitsjad?
(Laste vastused).
Koolitaja:
Isamaa kaitsjad on sõdalased, kes kaitsevad oma rahvast, oma kodumaad, oma isade maad vaenlaste eest. See on armee. Igal rahval, igal riigil on oma armee. Venemaal on ka sõjavägi. Meie armee on korduvalt kaitsnud oma rahvast sissetungijate ja vaenlaste eest. Vaata neid pilte.
(Ma eksponeerin illustratsioone, mis kujutavad erinevat tüüpi vägesid.)
Koolitaja:- Keda sa siin näed?
(Laste vastused).
Koolitaja:- See on õige, need on tankimeeskonnad, madrused, suurtükiväelased, langevarjurid, piloodid, piirivalvurid...
Sa nimetasid kõiki õigesti – need on eri tüüpi väed.
Koolitaja:- Miks on teie arvates vaja nii palju erinevaid vägesid?
(Laste vastused.)
Koolitaja:- See on õige, kui armeel on erinevat tüüpi vägesid, on selline armee tugev: suudab kaitsta oma riiki merel, maal ja õhus.
Koolitaja:- Poisid, arvake ära mõistatused.
Ma kasvan suureks ja järgnen oma vennale
Minust saab ka sõdur
Ma aitan teda
Kaitske oma... (riik)

Sa võid saada meremeheks
Piiri valvama
Ja ära teeni maa peal,
Ja sõjaväes... (laev

Lennuk hõljub nagu lind
Seal on õhupiir.
Valves nii päeval kui öösel
Meie sõdur on sõjaväelane... (piloot)

Auto tormab taas lahingusse,
Röövikud lõikavad maad,
See auto lagedal väljal
Kontrollitud... (tanker)

Kas sa saad sõduriks
Ujuda, sõita ja lennata,
Ja ma tahan vormis kõndida -
Ootan sind, sõdur... (jalavägi)

Mis tahes sõjaväelane elukutse
Kindlasti pead õppima
Et olla riigile toeks,
Et maailmas ei oleks... (sõjad)
Koolitaja: Nüüd pole sõda, keegi ei ründa meid, milleks meile rahuajal sõjaväge vaja?
(Laste vastused).
Koolitaja:- Armee peab alati olema valmis vaenlaste rünnakut tõrjuma.
Kasvataja:- Mida teevad sõdurid rahuajal sõjaväes?
(Laste vastused)
Koolitaja:- See on õige, sõdurid treenivad. Ohvitserid õpetavad ja koolitavad sõdureid. Vaenlase võitmiseks peavad sõdurid ja ohvitserid olema vaprad, tugevad, kiired ja täpsed. Ja selleks, et selliseks saada, on muidugi vaja treenida. Nüüd vaatame fotosid sellest, kuidas sõdurid elavad ja treenivad.
Sõjaväe igapäevaelust jutustavate illustratsioonide uurimine.
Koolitaja:- Mida sõdurid sellel pildil teevad?

Lapsed:(Tehakse jõusaalis trenni, tõstetakse raskusi, tehakse tõmbeid horisontaalribal, harjutatakse märklaua laskmist...).
Koolitaja: Miks see vajalik on?
Lapsed:(Olla tugev, julge).
Koolitaja: Mida sõdurid siin teevad?
Lapsed:(Õpi tulistama).
Koolitaja: Miks see vajalik on?
Lapsed:(Kui olla täpne lahingu ajal).
Koolitaja: Aga sellel pildil näete takistusrada. Mida sõdurid siin teevad?
Lapsed:(Nad jooksevad mööda palki, ronivad üle kõrge akendega seina, tulistavad, hüppavad üle sügava augu, lähevad tulest läbi).
Koolitaja:- Mis sa arvad, miks nad treenivad takistusrajal?
Lapsed:(Olla lahingu ajal vastupidav ja ületada kergesti erinevaid takistusi).
Koolitaja:
Tähelepanu! Tähelepanu!
Võistlus algab
Tugev, osav ja osav
Tulevased sõdurid.
Palun kaptenitel oma meeskondi tutvustada.
Meeskond "Meremehed".
Oleme vaprad meremehed
Tahame saada kiiremaks
Ja me ütleme enesekindlalt,
Et me võidame sind!
Meeskond "Paratroopers".
Langevarjurid! Langevarjurid!
Oleme truud kodumaale!
Oleme tugevad ja julged!
Ja me peame võitma!

Koolitaja:
Et saada sõduriks
Õppida on palju.
Ole vilgas ja osav.
Väga osav, tugev, julge!
Koolitaja:- Poisid, kuidas teie arvates sõduri hommik algab?
Lapsed:- Hommikuvõimlemisest.
Koolitaja:- Sõduripäev algab järjekorras õppustega
Tulge, vennad, tõmmake end üles, tehke trenni,
(soojendus muusikale “Smuglyanka”)

Juhtiv:- Noh, soojendus õnnestus!
Meeskonnad on võitluseks valmis!
Ta võidab lahingus kindlalt,
See, kes teab, kuidas sõbrast kinni hoida.

Mäng: "Vältige miine."
Osalejad tribeerivad kordamööda pulgaga väikest palli, tiirlevad tihvtide ümber, üritavad neid mitte lüüa ja naasevad võistkonda.
Mäng "Aita sõpra".
Peate kindad kätele panema ja sõbra nööbid kinni keerama.
(Kokkuvõtteks märgitakse võitnud meeskond tärniga.)
Kasvataja.
- Kõigi ülesannetega
Sõdur peab hakkama saama
Kiire ja osav
Riietu oma vormiriietusse!
Mäng: "Kes saab kiiremini selga särgi, vesti ja mütsi."
(kokku võtma)
Kasvataja.
- Ja sõduri jaoks on oluline ka sõber olla
Ja aare sõduri sõprus.
Kes, poisid, teab sõpruse kohta käivaid vanasõnu?
Lapsed.
1. Kui sul pole sõpra, otsi ta üles. Kui leidsite, siis hoolitsege!
2. Parem on vana sõber kui kaks uut.
3. Hea vennaskond on kallim kui rikkus.
4. Sõprade leidmine tähendab enda mitte säästmist.
5. Ära oma 100 rubla, aga sul on 100 sõpra.
(kokku võtma)
Koolitaja:- Aga poisid, see on endiselt mõistatus.
Ta valvab piiri
Ta oskab ja teab kõike.
Sõdur on kõigis küsimustes suurepärane
Ja seda nimetatakse?...
Lapsed:... (Piirivalve)

Laul: “Laul piirivalvest”
muusika S. Bugoslavski, sõn. O. Võssotskaja.
Koolitaja:
- Hästi tehtud poisid,
Tublid võitlejad tulevikus!
Nüüd lähme merele.
Kajakad hõljuvad vabas õhus.
Hea meile kõigile
Purjetada lainetel.
Tule, lapsed
Uus mäng.
Mäng: "Meri on ärevil."
(Meri on mures üks kord, meri on mures kaks korda,
meri on mures kolm - merekuju külmub!)
(kokku võtma)
Koolitaja:- Lapsed mängivad rahulikke mänge,
ja siin on teile veel üks huvitav
Mäng: "Kes keda tõmbab?"
(kokku võtma)
- Laps. Meeskond "Meremehed"
Meremehed on rõõmsad inimesed,
Nad elavad hästi
Ja vabadel hetkedel
Nad tantsivad ja laulavad.
Esitatakse tants “Õun”.
Laps. Meeskond "Paratroopers"
Nii on meil lõbus,
Hakkasime ka tantsima!
Esitatakse tants "Kasakas".
(Vene rahvameloodia).
(kokku võtma)
Kasvataja.
- Me tahame, et linnud laulaksid,
Nii et ojad helisevad kevadel,
Nii et päike soojendaks maad,
Roheks kask!
Et kõigi unistused täituksid,
Et kõik ümberringi naerma panna,
Et lastel oleks unistusi,
Et sõda ei oleks!
Esitatakse "Rahulaul".
muusika A. Filippenko, sõn. T. Volgina.

Koolitaja:- Hästi tehtud poisid! Meenutagem taas, mis püha varsti tulemas?
Lapsed:(23. veebruar, isamaa kaitsja päev).
Koolitaja:- Kellele see puhkus on pühendatud?
Lapsed:(sõjaväelased: madrused, piirivalvurid, langevarjurid, tankimeeskonnad, piloodid...)
Koolitaja:- Mida sa pead tegema, et saada nende sarnaseks?
Lapsed:(õppige hästi, kuulake vanemaid, teenige sõjaväes, treenige palju, olge julge, tugev, kiire, täpne, kartmatu...).

Koolitaja:
- Poisid, ma olen kindel, et kui te suureks kasvate, lähevad kõik meie poisid armeesse, nad kaitsevad meie kodumaad, meie isamaad, te olete julge, tugev, kartmatu!
- Täna teeme kõik koos isadele, vanaisadele ja vendadele suure postkaardi.
- Teeme postkaarte erinevat värvi salvrätikutest. Roheliste salvrätikute abil kujutame tanki ning valgete, punaste ja siniste salvrätikute abil kujutame arenevat Venemaa lippu.